Taxi z/na letiště Václava Havla Praha

Osobní přeprava bezpečně a spolehlivě

jump to navigation
menu

Zajímavá místa v ČR

Aquapark Liberec – ráj pro milovníky vodních radovánek

Když se řekne aquapark, tak si většina z nás představí skluzavky a bazény někde v přímořském letovisku, kam v létě jezdíme na dovolenou. Ale v posledních letech se rozmáhá trend stavění vodních světů a aquaparků i v hlubokém vnitrozemí, takže se mohou vyřádit všichni milovníci vodních radovánek prakticky po celý rok. A navíc aquaparky nabízejí řadu doplňkových služeb, nejinak je tomu i v případě Aquaparku Liberec.

Aquapalace Praha – tropický ráj pro celou rodinu

Milujete adrenalinové zážitky nebo jste spíše příznivci příjemného odpočinku? Máte rádi potápění a podmořský svět? To vše můžete pochopitelně hledat na různých místech světa, ale proč jezdit tak daleko, když nyní máte možnost zažít přesně totéž pod jednou střechou přímo v Praze? Zapomeňte na čekání na letní dovolenou, dlouhé hodiny cestování letadlem a šíleně nákladný pobyt u moře, když je tu pro Vás Aquapalace Praha - Aquapark Čestlice (v areálu obchodní zóny Průhonice)

Aquapark Teplice – vodní svět po celý rok

Už jste unaveni z dlouhé zimy a nebaví Vás ani příliš svěží jarní počasí a přitom milujete vodu a veškeré radovánky s ní spojené? A do dovolené je ještě daleko? V tom případě byste měli vyrazit do Aquaparku Teplice, kde se Vám otevře svět nových zážitků spojených s koupáním, dováděním ve vlnách, sjížděním na tobogánech a relaxací ve vířivce. Tento vodní ráj v Aquaparku Teplice můžete navíc využívat každý den po celý rok. Takže už žádná špatná nálada!

Beroun – město medvědů

Pokud hledáme Beroun na mapě, tak zjistíme, že má velice strategickou polohu na spojnici mezi Prahou a Plzní. Vzhledem k tomu, že je Beroun obklopen kopcovitou krajinou nedaleko chráněných krajinných oblastí Křivoklátska a Českého krasu, tak láká milovníky přírody. Beroun se téměř utápí v lesích, které celé město obklopují a je v nich vyznačena také řada turistických cest. Nedaleko Berouna najdeme například Karlštejn a Koněprusy.

Brno – město draka, piva, motorek a veletrhů

Druhé největší město v České republice je tradiční nejdůležitější město celé Moravy. Brnem protékají hned dvě větší řeky – Svratka a Svitava a nechybí zde ani velká přehrada, která je vyhledávaným místem odpočinku a relaxace. Brno ovšem není jen městem koupání, je to významné administrativní středisko a centrum české justice, kde sídlí četné důležité instituce, jako například Ústavní soud České republiky nebo Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

České Budějovice – město piva

Na mapě najdeme České Budějovice při soutoku řek Malše a Vltava v jihovýchodní části Českobudějovické pánve, která je bohatá na rybníky. Ačkoliv je celá oblast převážně rovinatá, najdeme zde i vyvýšeniny, které jsou kousek od Českých Budějovic, například Lipovský práh. České Budějovice jsou také nedaleko Novohradských hor a na západě je ještě známější Šumava. Nedaleko Českých Budějovic najdeme historická místa jako Hluboká nad Vltavou nebo Český Krumlov.

Český Krumlov – město památek

Při pohledu na mapu zjistíme, že Český Krumlov leží pouhých 22 km jihozápadně od Českých Budějovic pod hřebenem Blanského lesa, což je prakticky podhůří Šumavy. Atmosféru města vytváří nejen historické památky, ale také řeka Vltava, která Českým Krumlovem protéká typickými meandry. Český Krumlov je významné turistické centrum Jižních Čech.

Dětenice – vzhůru do středověku

Dětenice jsou pro Vás tím pravým místem, pokud chcete spojit poznání historie s rozšířením si gastronomických zážitků. V Dětenicích si užijí všichni, jak mladí, tak starší, jak milovníci dávných časů, tak gurmáni nebo obdivovatelé středověkých způsobů. Vydejte se na kraj Českého ráje, kde v okrese Jičín narazíte v obci Dětenice na zámek a originální středověkou krčmu Dětenice, kde se vrátíte o několik století zpět.

Doprava osob

Celý svět se točí a my jsme jeho součástí, takže i my jsme neustále v pohybu. Ráno vstaneme, uděláme to nejnutnější a vyrážíme na cesty do školy či do práce. A odpoledne zase zpátky, mezitím ještě několik obchůzek pracovních i soukromých. Celý den se někam přemisťujeme a už nám to přijde tak přirozené, že ani nepřemýšlíme nad tím, jak by se nám žilo bez výdobytků civilizace, mezi které bezesporu patří i cestování a doprava osob.

Františkovy Lázně – město pro Vaše srdce

Tyto významné lázně musíme na mapě hledat v západní části České republiky, leží nedaleko dalších známých lázní – Karlových Varů. Přestože je to poměrně malé městečko, počet obyvatel se pohybuje kolem 5500, patří bezesporu mezi nejvýznamnější lázně naší republiky, kde se léčí především choroby srdeční a oběhové soustavy, pohybového aparátu a gynekologická onemocnění včetně neplodnosti.

Hrad Karlštejn – vítané jsou i ženy a děti

Středověký hrad najdeme v okrese Beroun zhruba 30 km jihozápadně od Prahy v chráněné krajinné oblasti Český Kras. Jako každý jiný správný hrad i Karlštejn stojí na skále, v nadmořské výšce 316 m. Jedná se o rozsáhlý komplex několika samostatně opevněných částí, protože v minulosti sloužil hrad Karlštejn jako pokladnice, kde byly uložené i korunovační klenoty Svaté říše římské a také relikvie, ostatky svatých.

Hrad Křivoklát – ulovte si svůj zážitek

Jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů, který patřil českým králům i knížatům, najdeme v okrese Rakovník ve Středočeském kraji. Vzhledem k tomu, že byl původně využíván jako lovecký hrad, je jasné, že je obklopen bujnou přírodou a hustými lesy, které dodnes slouží jako místo pro procházky a odpočinek, jen s tím lovem zvířat už to není tak snadné.

Hrad Loket – láká i meteority

Tento hrad se tyčí nad řekou Ohří v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Celá oblast kolem hradu Loket byla osídlena již v dobách starých Slovanů, jak nám dokazují archeologické nálezy. Dodnes je okolí hradu Loket místem, kde je bohatá příroda a úrodná půda, vždyť i v minulosti zde byla významná léna, která byla propůjčována německým pánům a rytířům.

Hrad Rožmberk – poslední leč Petra Voka

Nejstarší sídlo Rožmberků najdeme v malebné krajině, ve stejnojmenném městě Rožmberku nad Vltavou nedaleko Českého Krumlova v Jižních Čechách. Během návštěvy tohoto reprezentativního sídla významného rodu Rožmberků pochopíte, proč si vybrali právě toto místo – utopené v krásné krajině, s výhledem na plynule tekoucí Vltavu a nedaleko dnešního Českého Krumlova, kde měli Rožmberkové taktéž své panství.

Janské Lázně – prohřejte své tělo

Malé městečko Janské Lázně ani ne s tisícovkou obyvatel najdeme na mapě v okrese Trutnov a dnes je vyhledáváno nejen nemocnými pacienty, kteří si zde dopřávají klasickou lázeňskou léčbu, ale láká i návštěvníky, kteří chtějí na pár dní utéct ze stresu města a touží po relaxaci, lázeňských kúrách a klidné atmosféře. Janské Lázně se přizpůsobují ve své nabídce služeb právě i návštěvníkům, kteří se sem nepřijeli léčit na doporučení lékařů.

Jindřichův Hradec – město plné historie

V současnosti nepříliš velké město Jindřichův Hradec se nachází v Jižních Čechách zhruba 45 km od Českých Budějovic na řece Nežárka. V minulosti to bylo jedno z nejvýznamnějších a nejbohatších měst v Českém království a pochopitelně hlavně v historickém jádru Jindřichova Hradce můžeme vidět dědictví jeho významu. Celé jádro Jindřichova Hradce je vyhlášenou městskou památkovou rezervací a láká sem každoročně tisíce návštěvníků.

Karlovy Vary – město filmů, oplatků a Becherovky

Karlovy Vary jsou zcela určitě nejznámějšími lázněmi v České republice, které se pyšní ještě tradičním mezinárodním filmovým festivalem a také slavným bylinným likérem Becherovka. Najdeme je v Západních Čechách nedaleko chráněné krajinné oblasti Slavkovský les a leží na soutoku řek Ohře, Rolava a Teplé.

Kutná Hora – město stříbra

Město Kutná Hora, které je zapsané na seznamu UNESCO, leží ve Středočeském kraji a jak už samotný název napovídá, tak bylo v minulosti spojené s těžbou, neboli kutáním. Těžilo se zde stříbro a dokonce v takovém množství, které odpovídalo celé třetině celkové produkce stříbra v Evropě. Nedaleko leží města Čáslav a Kolín.

Lázně Bělohrad – město stříbra

Malé lázeňské městečko leží v Podkrkonoší nedaleko Jičína a žijí tam necelé 4 tisíce obyvatel. Samotné městečko Bělohrad vzniklo z osady Nová Ves, kde byla postavená také kamenná tvrz, jejíž zdi byly namalované na bílo a mezi poddanými byla běžně nazývána Bílým hradem, z čehož později vzniklo jméno Bělohrad. A v 90. letech 19. století bylo městečko oficiálně přejmenované na Lázně Bělohrad.

Lednice – romantický zámek s nádhernou zahradou

Nádherný zámek Lednice najdeme ve stejnojmenné obci na pravém břehu řeky Dyje zhruba 12km na východ od Mikulova. Zámek Lednice patří spolu s rozlehlou zahradou mezi nejkrásnější komplexy v České republice a právem si zasluhuje přízeň návštěvníků, kteří obdivují zámek samotný, přilehlou upravovanou zahradu, ale také Minaret, Janův hrad nebo rybník a skleník, ve kterém se nachází vzácný cykas starý 300 – 500 let.

Letiště Václava Havla Praha – brána k poznání světa

Bezesporu nejvýznamnější letiště v České republice najdeme na území hlavního města Prahy. Díky tomu, že Praha láká každý rok velký počet turistů, tak je pochopitelně hojně využívané právě i letiště Václava Havla Praha, které svým vybavením patří mezi nejmodernější mezinárodní letiště ve střední Evropě. Dnes se letiště Václava Havla Praha pyšní dvěmi terminály, kde se odbavují lety na vnitrostátních i mezinárodních linkách po Evropě i do vzdálenějších koutů světa.

Liberec – město s výhledem na Ještěd

Město, ve kterém žije přes 100.000 obyvatel, se nachází na severu Čech a je to páté největší město v České republice. Liberec prakticky sousedí s Jabloncem nad Nisou, zato od Prahy je vzdálen přes 90 km. Město leží v Liberecké kotlině mezi Ještědem a Jizerskými horami. Kromě kopců v okolí má ale Liberec i vodní plochy, například přehradu a rybníky a také řeku Nisu.

Mariánské Lázně – lázně světového významu

Menší městečko, Mariánské Lázně, kde žije necelých 15.000 obyvatel se nachází necelých 30 km jižně od Chebu v Karlovarském kraji. A patří do slavného trojúhelníku západočeských lázeňských měst, z nichž jsou Mariánské Lázně nejmladšími. Zeleň parků v centru Mariánských Lázní protíná Úšovický potok v regulovaném korytě, který teče ze severu na jih. Mariánské Lázně leží v malebném údolí jižně od CHKO Slavkovský les.

Mělník – město vína na soutoku Labe a Vltavy

Okresní město Mělník leží 30 km severně od Prahy ve Středočeském kraji na pravém břehu řeky Labe naproti ústí Vltavy. A aby těch řek nebylo málo, tak i samotné historické jádro Mělníku je obtékané potokem Pšovkou. Mělník je spjat s historií i v románech Eduarda Štorcha, který nechal rozehrát zápletky ve svých historických románech právě na Mělnicku.

Olomouc – univerzitní město s vůní květin

Metropole Hané je zároveň statutárním městem na střední Moravě, které je šestým největším městem v České republice a žije zde přes 100.000 obyvatel. Olomouc se nachází v Hornomoravském úvalu a leží při řece Moravě. Celá oblast Hané v okolí Olomouce je velice úrodná a jedná se převážně o rovinatou oblast.

Osobní přeprava moderní doby

Celý den jsme obklopeni věcmi, které se k nám dostávají i z velkých dálek a prakticky nikdo nad tím nepřemýšlí. Ovšem nejen věci a materiály jsou dnes v pohybu, ve velkém se přesouváme i my, z jednoho konce planety na druhý. A protože už naštěstí nemusíme využívat jen síly zvířat třeba při cestě na východ jako dávné karavany, tak se pochopitelně s dobou změnil i komfort osobní přepravy.

Parkování u letiště Václava Havla Praha – veškerý komfort zaručen

Letíte jen na pár dní na obchodní jednání a nechcete si lámat hlavu s parkováním Vašeho vozu na letišti Václava Havla Praha? Bojíte se, že Vám Vaše auto někdo během těch pár dní vykrade? Nic takového u nás nehrozí! Jestliže využijete našich služeb týkajících se parkování v areálu letiště Václava Havla Praha, tak si můžete být jisti, že se Vašemu autu nic nestane a najdete je přesně v takovém stavu, v jakém jste jej před odletem do zahraničí na letišti Václava Havla Praha nechali.

Plzeň – město piva a Škodových závodů

Město piva najdeme na západě Čech při soutoku řek Mže, Radbuza, Úhlava a Úslava, z nichž vzniká řeka Berounka. Plzeň je čtvrtým největším městem v České republice a je domovem pro více než 170.000 obyvatel. Je to zároveň druhé největší město v Čechách. Ve světě je Plzeň známá díky svému pivu, vaří se zde Prazdroj a Gambrinus a kvašený světlý ležák se celosvětově nazývá Pilsner nebo Pils podle německého jména města Plzeň.

Poděbrady – město minerálky

Pokud hledáme toto lázeňské město na mapě, tak ho najdeme v úrodné polabské nížině na obou březích řeky Labe ve Středočeském kraji v okrese Nymburk. Celá rovinatá oblast je málo zalesněná a je intenzivně zemědělsky využívána, v okolí Poděbrad se nacházejí jen tři kopce, ale zato zde najdeme hned několik přírodních rezervací a parků, například Libický luh, který je pozůstatkem lužních lesů, v minulosti tolik typických pro celou krajinu.

Služební cesty nemusí být nutné zlo

Dnes trávíme v práci podstatně více času než doma se svými blízkými a pokud se do toho ještě připlete nějaká služební cesta, tak to většinou bereme jako nutné zlo, které patří k našemu zaměstnání. Ale zkusme se na věc podívat jinak, služební cesta pro nás může být výzvou, abychom zjistili, jak se nám v životě vede, že neplatí pořekadlo o tom že u sousedů roste zelenější tráva.

Telč – perla Moravy

Většina z nás se domnívá, že významné město Telč, kde najdeme nepřeberné množství architektonických skvostů, patří do Čech. Ale Telč je město ležící na jihozápadní Moravě, jižně od Jihlavy. A od roku 2000 patří do kraje Vysočina. Již roku 1992 bylo historické jádro Telče zapsané do seznamu UNESCO a je pochopitelně také jednou z nejcennějších městských památkových rezervací na Moravě.

Terezín – pevnostní město se smutnou historií

Malé pevnostní městečko Terezín leží na obou stranách řeky Ohře necelých 5 km od Litoměřic. Terezín je řekou rozdělen na dvě části – Malou a Velkou pevnost Terezín. Pevnost je bezpochyby významná stavební a technická památka a důkaz skvělého pevnostního stavitelství konce 18. století. Zároveň nám připomíná i odvrácenou stranu lidského chování během 2. světové války.

Ubytování na letišti Václava Havla Praha – ušetří Vám spoustu času

Jste natěšeni na svou dovolenou nebo zase musíte služebně na pár dní odletět do zahraničí, ale nejste přímo z Prahy a lámete si hlavu, kde složíte hlavu noc před brzkým ranním odletem? V tom případě je jediná správná volba ubytování přímo v areálu letiště Václava Havla Praha! Nemáme pochopitelně na mysli přespávání na lavičkách v odletovém terminálu, ale pohodlné ubytování v hotelu, kde je pro Vás zajištěn veškerý komfort, který očekáváte.

Výlety s dětmi obohacují náš život

Přestaňme se honit z práce do práce a začněme si konečně užívat svého života! Zní to jako klišé, ale ruku na srdce, když začneme vzpomínat na své dětství, určitě se nám vybaví zážitky z různých výletů a cest s rodiči či spolužáky ze školy. Právě tyto výlety nám obohacují celý náš život. Není to značkové oblečení, špičková elektronika nebo nejnovější počítačové hry.

Zámek Hluboká – zámek z pohádek

Veřejnosti přístupný a turisticky nejatraktivnější památka v České republice – zámek Hluboká – leží na návrší nad řekou Vltava ve městečku Hluboká nad Vltavou asi 15 km severně od Českých Budějovic. Kromě zámku samotného můžete ještě obdivovat sbírku holandských a flámských malířů 17. a 18. století, která sídlí v bývalé zámecké jízdárně a je spravována Alšovou jihočeskou galerií.

Zámek Konopiště – zámek medvědů

Zámek Konopiště najdeme téměř v centru Benešova ve středních Čechách 40 km jihovýchodně od Prahy. Právě zde měl své poslední sídlo dědic trůnu Rakousko – Uherské říše - František Ferdinand d´Este, který byl zavražděn v Sarajevu roku 1914.

ZOO Dvůr Králové – safari v českých podmínkách

Jedna z nejvýznamnějších zoologických zahrad nejen v České republice, ale na celém světě, se nachází na kraji města Dvůr Králové nad Labem zhruba 30 km severně od Hradce Králové. ZOO ve Dvoře Králové je jednou z největších ZOO u nás a její součástí je také galerie s obrazy slavného ilustrátora pravěku, Zdeňka Buriana.

ZOO Plzeň – mají to, co jinde neuvidíte

Zoologická zahrada v Plzni je zároveň také botanickou zahradou a je to naše druhá nejstarší ZOO, zároveň je to také nejčastěji navštěvovanou atrakcí na Plzeňsku a čtvrtá nejnavštěvovanější ZOO v České republice. ZOO v Plzni se rozkládá na velké ploše 21 hektarů a návštěvníky láká mimo jiné na velkou kolekci plazů, sovice sněžné nebo plameňáky chilské.

ZOO Ústí nad Labem – slavná i z filmu

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem leží východně od centra města na svahu Mariánské skály. ZOO Ústí nad Labem chová na 204 druhy zvířat ve více než tisíci kusech. Řada z obyvatel ZOO patří mezi ohrožená a vzácná zvířata. ZOO Ústí nad Labem se může pochlubit úspěšným odchovem levhartů mandžuských, nosorožců a dalších zvířat. Roku 1989 se v ZOO Ústí nad Labem natáčel populární film Dva lidi v zoo.


Airport Transfer © 2009 - 2018 | tel: +420 608 311 126 | e-mail: info@airport-transfer.cz | Mapa webu

výběr jazyka